מתי רצתם על תילים של הרי געש בגולן? / סמדר קדם

הרי געש שנרדמו , תחנות רוח עצומות , שלוליות חורף וירוק עד הם חלק משבילי הדרך היפים של מירוץ הרי הגעש שיחול ביום שישי ה- 13 באפריל, מסלול ריצה בין חמישה תילים געשיים רדומים בגולן.

האירוע המופלא הזה שיתקיים השנה בפעם השניה  , הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין המועצה האזורית גולן וחברת מרתון ישראל, יחד הם יצרו אירוע ספורט חוויתי ומאתגר שאין שני לו בארץ. המסלול מרהיב ביופיו עם נופים עוצרי נשימה הנשקפים מתילי הרי הגעש הרדומים ותוואי דרך ייחודי המשלב בין ריצה קבוצתית בשטח רחב לבין מסלולי ריצה המתואמים לריצת סינגל וחיבור אישי של כל רץ לטבע , לגוף ולנפש .

Photo: Tomer Feder

שלושה מקצים במירוץ 30 ק"מ , 15 ק"מ ומסלול משפחות של 3 ק"מ לזכר ארז לבנון.

מסלול הריצה ל-30 ק"מ מורכב משני חלקים: 15  הקילומטרים הראשונים קלים ומהירים יותר , בשבילים לבנים. ההתחלה היא  בהר שיפון ( ע"ש צמח שיפון ההרים הצומח באזור), טיפוס מאתגר המתאים לחובבי ריצות השטח  ובפסגתו צ'ופר מרהיב עין עם נוף עוצר נשימה של כל מסלול הריצה המצפה לרצים האמיצים. משם יורדים  בדרך עפר ורצים בשביל נוח לכיוון הר יוסיפון  (ע"ש ספר יוסיפון שנכתב על פי ספריו של  יוסף בן מתתיהו והם העדות לישוב היהודי ברמת הגולן בתקופת בית שני) . ירידה מיוסיפון ומשם ריצה עם עלייה מתונה עד לקו הסיום של ה-15 ק"מ. 

Photo: Tomer Feder

חובבי האתגר ואמיצי הלב, ימשיכו לעבר 15  הקילומטרים השניים השונים בתכלית, הריצה בהם כמעט כולה בסינגלים ותוואי שטח תובעני יותר .ממשיכים בשמורת הטבע  "רכס בשנית" ריצה בסמוך לטורבינות הרוח האדירות והנוף המדהים לכיוון קוניטרה . המשך ריצה על כביש 98 ובסוף האתגר הגדול ביותר והוא הטיפוס על הר אביטל בעלייה קשה ותלולה , ירידה בחזרה ועוד קילומטר טיפוס להר בנטל ללא ספק לאחת מנקודות התצפית המדהימות ביותר בצפון. תצפית מרשימה וייחודית ממנה ניתן להשקיף במקביל לכמה מדינות (דרום לבנון וסוריה ) , ואל עמק החולה ורמת הגולן, ולאחריה ירידה למרום גולן אל נקודת הסיום בקיבוץ מרום גולן, אותו קיבוץ ששוכן בעמק הירוק המופלא שראיתם מהר בנטל - עם מוסיקה טובה לשחרור, כיבוד מפנק, טקס חלוקת פרסים ועוד:)

מרוץ הרי הגעש - מרום גולן

אמרנו מאתגר ויחודי קראתם והפנמתם . זה לא מירוץ רגיל , זה לבטח לא מירוץ מן המניין. כיאה למרתון ישראל שמייצרת ומביאה לרצים את מירוצי הבוטיק, מירוץ זה נכנס למשפחה ועומד להפתיע ולרגש בגדול!

אז אם אתם אוהבים טבע אתגרים ואש בוערת בלבכם, צאו לדרך , לחוויה בלתי נשכחת !

להרשמה למרוץ הקליקו כאן